Українські фотохудожники

    Розвиток фотографії в Україні почався ще в кінці 19-го століття. В 30-і роки 20-го століття були створені перші професійні об'єднання художників. Спочатку в західних землях. Серед активних діячів світлопису (фотографії) того часу виділялися:

  • Ярослав Савка — пропагандист української фотографії, співорганізатор першого українського фотографічно-мистецького часопису «Світло й тінь». Фотографії Я. Савки відзначались технічною довершенністю, художністю та незвичайними ракурсами;
  • Юрій Дорош — український фотограф-художник, піонер української кінематографії в Галичині, етнограф, краєзнавець. Член Українського фотографічного товариства. Автор книг по фотографії «Підручник фотоаматора» та «Побільшення».


   Із воєнного і повоєнного періоду слід, зокрема, назвати таких фотохудожників:

  • Давидзон Яків Борисович — лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1977); 
  • Халдей Євген Ананійович (народився в Донецьку) — автор всесвітньо відомих фотографій «Прапор над рейхстагом» і «Регулювальниця» (регулювала рух транспорту у Берліні в травні 1945-го, поруч з рейхстагом).

«Прапор Перемоги над Рейхстагом»

     Одна з фотографій Євгена Халдея з червоним прапором над рейхстагом. Помилково вважається за встановлення Прапора Перемоги. Насправді зроблена 2 травня 1945

    Протягом останніх десятиліть у суспільному інформаційному просторі відбулося піднесення фотографії і визнання її одним із найактуальніших мистецтв. У цей час на світову художню сцену вийшло нове покоління фотографів, що репрезентували себе як художники, а світлопис — як високе мистецтво.
    Наразі в Україні активно розвивається арт-напрямок, комерційна і медійна фотографія. Деякі українські фотографи вже одержали світову популярність.

     Українсько-французький фотохудожник Соломуха Антон Павлович , член Національної академія мистецтв України (закінчив Київський художній інститут — майстерня Галини Яблонської), працює в області наративно-фігуративного живопису. Відомий відкриттям нового жанру в сучасній фотографії — «фото-живопис», у своїх багатофігурних мізансценах об'єднує фотографічне зображення із живописними пошуками.
  
Роботи А. Соломухи

    Михайлов Борис Андрійович — український арт-фотограф (живе в Берліні й Харкові), вважається класиком сучасної фотографії. Мистецтво Михайлова має концептуальний та соціально-документальний характер. Його твори документують зміни у побуті та суспільстві, які відбувалися у пізньому СРСР та після його розпаду. Лауреат престижної премії фундації Хассельблада (1994), його альбом «Незакінчена дисертація» увійшов у десятку найкращих фотоальбомів світу (англ. Kraszna-Krausz Book Award).
 Роботи Б. Михайлова

    Помітні також фотохудожники Кирило Горішний, Анатолій Мізерний, Михайло Палінчак, Степан Назаренко, Олександр Супрун, Голуб Олена.



Немає коментарів:

Дописати коментар